us.olena@yahoo.com uselena48 +38(067) 975 66 11

Як отримати безкоштовну ділянку в Україні

  1. Главная
  2. / Як отримати безкоштовну ділянку в Україні
25.10.2017

Право отримати земельний наділ даром за законом мають усі громадяни України, але не всі про це знають. Безкоштовно можна приватизувати п’ять ділянок, причому в будь-якій області. Про це йдеться в матеріалі Сегодня.

Вільну ділянку можна знайти на сайті Держгеокадастру. Потрібно вибрати район і знайти вільну землю. Потім потрібно роздрукувати карту і разом з іншими документами здати в місцеві органи самоврядування. Наприклад, якщо ділянка в селі – в сільраду.

Крім того, до пакету документів додається заява, де вказано розмір ділянки і цільове призначення землі. Розглянути її повинні протягом місяця.

“Якщо протягом місяця громадянин не отримав від органу ні дозволу, ні заперечень, то він має право замовити розробку документації за принципом мовчазної згоди”, – пояснює директор департаменту землеустрою, використання і охорони земель Олександр Краснолуцький.

Далі треба замовити у землевпорядника проект відведення землі, зареєструвати її і отримати свідоцтво про право власності. Правда, безкоштовні не всі послуги.

“Ця процедура може зайняти від шести місяців до двох років. Може коштувати близько 3-5 тисяч гривень – послуги землевпорядників, послуги людей, які будуть займатися цим питанням”, – зазначає земельний експерт Дмитро Лівч.

Втім, бажаючим отримати ділянку даром радять поквапитися – землі вистачить не всім. Наприклад, в Київській області ділянки вже закінчилися.

finance.ua

Поиск

Статьи и новости